Мъри се справи с французин и е четвъртфиналист на Уимбълдън

Снимка: БГНЕС

786 0

Световният номер 1 Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън. В мач от четвърти кръг шампионът от миналата година се справи със съпротивата на французина Беноа Пер след 7-6 (1), 6-4, 6-4 за 2 часа и 21 минути игра.

Въпреки трисетовата победа, Мъри имаше доста трудности срещу заемащия 46-о място в световната ранглиста французин. Именно Пер реализира първия пробив в мача, спечелвайки подаването на своя съперник в третия гейм. Британецът направи бърз рибрейк, но след нов пробив френският тенисист си върна преднината в сета. Все пак равенството отново бе възстановено, след като в осмия гейм шампионът отново успя да пробие за 4-4. В крайна сметка сетът бе решен след тайбрек, който бе спечелен категорично от водача в ранглиста със 7-1.

Лекото превъзходство на Мъри продължи и в началото на втория сет, след като британецът поведе с 2-0. Бер обаче върна пробива и изравни при 3-3. Ключовият момент в сета дойде в деветия гейм, когато лидерът в схемата реализира нов пробив за 5-4, а впоследствие затвори сета на свой сервис. Третата част отново бе много равностойна, но подобно на предния сет, решаващ пробив в деветия гейм донесе победата на Мъри с 6-4.

Така двукратният шампион от надпреварата се класира за десета поредна година на четвъртфиналите в Ол Ингланд Клъб. там негов съперник ще е американецът Сам Куери, който се наложи в изключително драматичен мач над Кевин Андерсън (ЮАР) с 5-7, 7-6 (5), 6-3, 6-7 (11), 6-3 след малко повече от 3 часа игра.