Мъри с бърза победа над Симон

688 0

Защитаващият титлата си от миналата година Анди Мъри се класира за 1/4-финалите на турнира от сериите Мастърс в Мадрид, след като победи Жил Симон с 6-4, 6-2 в мач от третия кръг на надпреварата.

Първият сет вървеше на сервис до 10-ия гейм, когато Симон допусна няколко поредни грешки и Мъри се възползва, за да пробие и да поведе в резултата. Във втората част шотландецът имаше тотално надмощие и постигна още два пробива, за да затвори мача.

"След първите 6-7 гейма започнах да удрям топката много добре. Сервирах силно през целия мач. Като цяло представянето ми бе добро", коментира след двубоя Мъри.

Той ще срещне Томаш Бердих или Давид Ферер в спор за място на полуфиналите.