Магдалена Малеева удари Навратилова за титла от "Уимбълдън"

1803 0

Mагдалена Малеева зарадва България снощи и спечели титлата на турнира на легендите при жените на "Уимбълдън". Една от най-добрите български състезателки в историята постигна победа заедно с партньорката си Рене Стъбс (Австралия), и то над иконата в тениса Мартина Навратилова (САЩ) и Селима Сфар (Тунис) с 3:6, 7:5, 10-8 след 92 минути игра.

Навратилова и Сфар стигнаха лесно до победата в първия сет, като не оставиха много шансове на българката и нейната партньорка. Тогава обаче заваля, а проточилият се дъжд прати мача на Централния корт.

При доиграването 40-годишната Малеева и 44-годишната Стъбс на четири пъти излизаха с пробив напред във втората част, но успяха да затвърдят преднината си едва при подаването на австралийката за 7:5, с което изравниха резултата.

В шампионския тайбрек Навратилова и Сфар дръпнаха с 4:1 точки, но бяха застигнати още при 4:4 и след това мачът продължи точка за точка до 7:7.

Българката и австралийката направиха мини-пробив и поведоха с 9:7.

При 9:8 Сфар не успя да направи успешен ретур след добър сервис на Малеева и това се оказа решаващо.

В турнира участваха 8 двойки бивши професионални тенисистки със специална покана от организаторите.