Кошмар: Дебютант на АТП финал се отказа заради болки в гърдите (ВИДЕО)

1478 0

Датчанинът Холгер Руне спечели първа титла в професионалната си кариера, само два дни след като навърши 19 години, след като победи нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп с 3-4 и отказване на съперника.

Руне сервираше при 40-15 за изравняване на резултата в първия сет, когато Ван де Зандсхулп се отказа заради болки в гърдите. И за двамата това бе първи финал на ниво АТП.

"Това е най-лошият начин да спечелиш финал. Очаквах много тежък мач и той започна двубоя силно. Желая му бързо възстановяване и завръщане на корта", сподели след успеха Руне, който във втория кръг отстрани водача в схемата Александър Зверев с двусетова победа.

"Каква седмица, изиграх страхотни мачове, борих се през цялото време, да спечеля първата си титла пред тази страхотна публика, не мога да искам повече", допълни Руне, който не загуби сет в целия турнир, който от следващата седмица ще дебютира в топ 50 на световната ранглиста.

А ето кога започва участието си Григор Димитров на Мастърс турнира в Мадрид!