Клижан шокира Надал и хвърли бомбата в Пекин

6205 0

Световният номер 56 Мартин Клижан продължи с феноменалното си представяне на турнира в Пекин, след като победи Рафаел Надал с 6-7(7), 6-4, 6-3 в драматичен четвъртфинал и намери място в голямата четворка на надпреварата.

Преди шест дни словакът изглеждаше много далеч изобщо от участие в турнира, след като изоставаше с 4-6, 1-5 в първия кръг на квалификациите от 927-ия в света Шин Гао. Днес той спечели 16 от последните 18 точки в двубоя, като по този начин Надал допусна първа загуба от квалификант от 10 години насам и общо втора в кариерата си (77-2).

След като загуби първия сет в тайбрек, Клижан изоставаше с пробиви във втората и третата част, но показа характер и стигна до впечатляващ обрат.

От 2-3 и пробив пасив в решаващия сет Клижан спечели 16 от следващите 18 точки, за да затвори мача след 2 часа и 37 минути. За място на финала словакът ще спори с Томаш Бердих, който победи Джон Иснър по-рано днес.