Китайка спря Виктория Томова за основната схема в Бирмингам

1371 0

Най-добрата тенисистка на България - Виктория Томова, отпадна от турнира по тенис на трева в Бирмингам. 28-годишната софиянка загуби от китайката Сию Ван с 3:6, 3:6 във финала на квалификациите. Мачът продължи час и 27 минути.

По този начин първата ни ракета при дамите не успя да пробие в основната схема на турнира. Надпреварата е с награден фонд 259 303 долара.

Мачът не започна добре за Томова, която допусна пробив при подаването си във втория гейм и изоставаше в резултата с 0:3. В петия гейм обаче тя успя да върне пробива и си взе двете част на свой сервис, за да доведе резултата до 3:3. След това обаче българката загуби трите следващи гейма, с което и първия сет.

Във втората част двете състезателки загубиха в началото геймовете си на сервис, като китайката поведе с 2:1. Тя запази преднината си до 5:3, когато направи пети пробив в мача и затвори мача с 6:3, 6:3.

Вики Томова направи само 2 аса, а Ван – 6.