Изненадата е ФАКТ: Холгер Руне НЯМА да бъде съперникът на Григор Димитров на 1/4-финалите в Ротердам

5491 0

Изненадата в Ротердам е ФАКТ - световният №7 в мъжкия тенис - Холгер Руне, отпадна на 1/8-финалите на турнира от сериите ATP 500!

20-годишният тенисист отстъпи на 23-годишния Александър Шевченко (№57) с 4:6, 6:1, 3:6, като двубоят продължи 1 час и 37 минути!

Развой на мача

Първият сет вървеше без брейкове до деветия гейм, когато казахстанецът проби подаването на датчанина, а след това на своята ракета затвори частта при 6:4.

Във втория Руне бе пълен господар на корта - осъществи пробиви във втория и в шестия гейм и така изравни сетовете при 6:1.

В решителния трети Шевченко взе подаването на световния №7 в осмия гейм и впоследствие сложи край на спора при 6:3!