Италианец изненада Джокович и го изхвърли от турнира във Виена

1619 0

Италианецът Лоренцо Сонего сътвори една от най-големите сензации на годината, като победи с 6-2, 6-1 световния номер 1 Новак Джокович в мач от четвъртфиналната фаза на турнира ATP 500 във Виена.

Сръбският тенисист бе допуснал само едно поражение от началото на календарната година и никой не слагаше в сметките Сонего. Италианецът обаче постигна категорична победа над Джокович в рамките на час и 10 минути. Има съмнения, че световният номер 1 е играл с контузия, тъй като от самото начало италианецът доминираше срещу него в разиграванията. Сонего завърши с общо 25 печеливши удара срещу само 6 на сърбина, като в същото време непредизвиканите грешки на Джокович бяха двойно повече от тези на съперника – 25 срещу 12.

С днешния си успех Лоренцо Сонего се класира за полуфиналната фаза на ATP 500 турнира във Виена. Италианецът ще спори с победителя от срещата между Григор Димитров и Даниел Еванс, която се играе в момента.