Иснър преодоля и Раонич след три тайбрека

Снимка: Gulliver/Getty Images

1436 0

Джон Иснър продължава с доброто си представяне на "Мастърс"-а в Маями. Американецът се класира за четвъртфиналите в турнира, след като тази нощ отстрани Милош Раонич с 6:7(3), 7:6(6), 7:6(5) в среща, продължила 2 часа и 43 минути.

Мачът започна оспорвано, като тенисистите печелеха подаванията си. Така се стигна до тайбрек, в който Раонич направи два пробива и поведе в резултата. Вторият сет се разви по идентичен начин, но този път той беше спечелен от Иснър, отново след тайбрек. Двамата гиганти не успяха да се пробият и в третия сет, като след нова драма в тайбрека, краен победител беше американецът.

Следващият съперник на Джон Иснър е японецът Кей Нишикори.