Гришо се завърна в топ 20 на световния тенис


Гришо се завърна в топ 20 на световния тенис
Снимка: Getty Images

1930 0

Григор Димитров се завърна сред 20-те най-добри в света на тениса. Това се случва за първи път от миналото лято, когато заемаше номер 18. За възхода на Гришо става ясно от новоизлязлата класация на АТП. В нея българинът заема 20-ото място.

След като последно той бе на 22-а позиция от тази седмица първата ни ракета събра 1750 точки, изкачвайки се със 17 места за последните 2 месеца. 

На Димитров предстои да участва на "Мастърс" 1000 в Мадрид, където ще има възможност, да продължи възхода си. 

Първи в класацията на АТП остава сърбинът Новак Джокович. След него се нареждат руснакът Даниил Медведев, както и германецът Александър Зверев. Никой от останалите в таблицата пред Григор не променя позицията си в класирането.

Ето къде можете да гледате първия двубой на Гришо в Испания

Хареса ли ти тази новина? Тогава не изпускай момент от спорта – последвай ни във Viber тук!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички