Гришо има да връща на следващия си съперник в Синсинати

Снимка: Guliver/Getty Images

899 0

Григор Димитров научи съперника си на четвъртфиналите на турнира от сериите АТР 1000 в Синсинати - той не е от най-приятните за първата българска ракета. Гришо ще се бори за място в топ 4 на Мастърса срещу представителя на домакините Стийв Джонсън, който отстрани седмия поставен Джо-Уилфрид Цонга с 6:3, 7:6 (6).

СТАРИЯТ ГРИШО СЕ ЗАВЪРНА!

Джонсън демонстрира сериозен боен дух, защото изоставаше с 2:6 точки в тайбрека във втория сет, но отрази четирите гейм-бола, след което стигна до мач-пойнт и веднага се възползва от него.

Димитров по-рано през деня пък елиминира четвъртия в света Стан Вавринка с 6:4, 6:4.

Гришо отстъпва с 1-2 победи в директните двубои. Почетният гражданин на Хасково е спечелил първата среща на Уимбълдън през 2015 година. Месец и половина по-късно Джонсън спечели в 3 сета на турнира във Вашингтон.

За последно двамата играха в третия кръг на Уимбълдън този сезон. 26-годишният калифорниец се наложи след 6:7 (6), 7:6 (3), 6:4, 6:2.