Григор ще се изправи срещу австриец на старта във Виена

Снимка: Guliver/GettyImages

1102 0

Григор Димитров, който е трети поставен на АТР 500 турнира в зала във Виена, научи името на първия си съперник. Това е квалификантът Денис Новак. В момента австриецът е №291 в световната ранглиста, където българинът е осми.

В пресявките 24-годишният Новак отстрани италианците Андеас Сепи и Томас Фабиано. Димитров не е играл преди с този съперник, като двубоят им ще бъде най-вероятно във вторник. При успех Григор ще срещне на осминафиналите победителя от двубоя между Кайл Едмънд и Давид Ферер. Това е първо участия за Григор на турнира във Виена.

След като достигна до финала на турнира в Стокхолм, първата ни ракета събра актив от 3 650 точки и се доближи още повече до седмото място в класирането, заемано в момента от Новак Джокович. Сърбинът има 3 765 пункта, но тъй като няма да играе до края на годината, може съвсем скоро да бъде изместен от Григор, който от своя страна ще запише ново върхово постижение в кариерата си.