Григор Димитров отмъсти на Карацев и е на първи полуфинал за сезона

3380 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи Аслан Карацев в три сета и се класира за полуфиналите на турнира в Сан Диего. Първата ни ракета се наложи над руснака с 6-1, 1-6, 6-2 за 1 час и 49 минути.

Това е най-добрият резултат на българския тенисист през сезон 2021. След категоричния си успех в първия сет Димитров игра слабо във втората част, но се мобилизира и взе решителния сет с категоричното 6-2. Той реализира пет пробива от десет възможности (50%) и сбърка 3 пъти на своя сервис от четири ситуации (75%).

Така родната звезда си върна на Карацев за загубата от него на Откритото първенство на Австралия по-рано този сезон. В предпоследния кръг Григор ще се изправи срещу Каспер Рууд от Норвегия. Скандинавецът, който е десети в света, победи италианеца Лоренцо Сонего с 6-1, 6-4. А ето кой свой мач Григор смята за кулминация в кариерата си.