Германец спря Андреев на турнир в Прага

Снимка: Liubomir Asenov / LAP.bg

670 0

Българинът Адриан Андреев отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Прага. Надпреварата в чешката столица е с награден фонд 32160 евро.

21-годишният Андреев загуби от германеца Лукас Герх с 4:6, 4:6. Двубоят продължи за 91 минути.

Българинът допусна пробив в петия гейм на първия сет, който се оказа достатъчен за съперника му, за да поведе в резултата.

Във втората част Герт взе подаването на Андреев в първия гейм. Българинът имаше възможност за пробив в десетия, но не успя да се възползва и германецът затвори двубоя с втория си мачбол.

Андреев заработи 530 евро и 4 точки за световната ранглиста, в която заема 326-ото място.

А ето как стартираха родните тенисисти на квалификациите на US Open.