Федерер спечели първия си мач за сезона

Снимка: БГНЕС

1031 0

Световният номер 2 Роджър Федерер спечели откриващия си мач от новия тенис сезон, след като победи японеца Юичи Сугита с 6-4, 6-3 в среща от турнира Хопман Къп.

Отборният шампионат е един от подгряващите Откритото първенство на Австралия, където Федерер ще защитава титлата си от миналата година.

Швейцарският маестро не показа признаци на скованост след кратката почивка след края на миналия сезон и без проблеми стигна до чист успех след час и 6 минути игра.

"Мисля, че играта ми се развива. Вече се опитвам да съм много по-агресивен от бекхенд. Мисля, че играя много добре, иначе нямаше да постигна тези резултати през миналата година", коментира носителят на 19 титли от Големия шлем след успеха.

Във втория мач от двубоя между Швейцария и Япония Белинда Бенчич ще се изправи срещу Наоми Осака, а след това предстои и двубоят на смесени двойки.