Федерер се справи лесно Бердих и се доближи на две победи от 20-ата

Снимка: Getty Images/Gulliver

1697 0

Роджър Федерер се справи лесно със съпротивата на Томаш Бердих и се доближи на две победи от юбилейната 20-а титла от Големия шлем. Маестрото се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия след успех над чеха със 7-6 (7-1), 6-3, 6-4.

36-годишният швейцарец, който е петкратен шампион на Australian Open и защитава титлата си от миналия сезон, наниза 15 аса, пласира 61 уинъра и направи четири пробива от осем възможности в двубоя, който продължи два часа и 14 минути. Резултатът в мачовете между двамата стана 20-6 в полза на Федерер.

Сега на Роджър му предстои задачата да спре похода на 21-годишния южнокореец Хьон Чун, който сътвори фурор в Мелбърн и по пътя си към полуфиналите елиминира четвъртия в света Александър Зверев и бившия №1 Новак Джокович. Федерер досега не е играл с младия азиатец.