Федерер не се затрудни срещу Долгополов

944 0

Роджър Федерер победи Александър Долгополов с 6:3, 7:5, 6:1 в мач от втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, продължил час и 34 минути.

В първия сет в шестия гейм Федерер проби на нула съперника си. При 5:3, Федерер направи три аса в деветия гейм и взе часта за 26 минути. В 11-ия гейм във втори сет дойде първия  пробив на швейцареца, който след това сложи точка на тази част със своя сервис.

В третия сет Федерер даде на противника си само един гейм и взе победата.

Федерер очаква победителя от двубоя между първата ракета на България Григор Димитров и аржентинеца Марко Трунхелити.