Федерер дори не се изпоти в старта си на "Уимбълдън"

1014 0

Роджър Федерер не срещна проблеми на своя старт на тазгодишния "Уимбълдън". Швейцарецът с лекота се справи със съперника си - 88-ия в света Дамир Джумур с 6-1, 6-3, 6-3.

Босненецът безпомощно проследи отблизо как откриващият сет му се изплъзна с 1-6 за едва 18 минути. Още в първия гейм на втората част той трябваше да се връща от 15-40 и няколко грешки от форхенд на Федерер му позволиха все пак да спечели подаването си. В този момент публиката започна да го окуражава, за да си гарантира по-продължителен и качествен тенис.

Федерер обаче проби на 15 за 4:3, след двойна грешка на съперника си. Тогава аутсайдерът се срина и подари брейк на нула на Фед Експрес за крайното 3-6 във втората част.

В третия сет Федерер проби веднъж за 3-1 гейма, след което печелеше подаванията си напълно спокойно и без да даде на босненеца нито един шанс да върне пробива, затвори мача с ново 6-3 за 70 минути.

Следващият съперник на Федерер ще е победителят измежду Сам Куери и Игор Сайслинг.