Фабио Фонини също поднесе изненада в Индиън Уелс

Снимка: Guliver/GettyImages

1061 0

Италианският тенисист Фабио Фонини поднесе втората голяма изненада за деня в първия за годината турнир от сериите Мастърс в Индиън Уелс.

Фонини изхвърли от надпреварата поставения под №7 и смятан за един от фаворитите Жо-Вилфред Цонга след 7:6 (4), 3:6, 6:4.

Французинът собственоръчно подари първата част на противника си, след като първо изпусна сетбол, а след това при 4:4 в тайбрека загуби три поредни точки. Във втората част той направи два пробива и изравни резултата в сетовете, но в решителния трети сет Фонини намери начин да вземе подаването на съперника при 5:4, а след това спокойно затвори мача след 6:4.

По-рано през деня Вашек Поспишил отстрани лидера в световната ранглиста Анди Мъри.

Напред в турнира продължават Стан Вавринка, Гаел Монфис, Джон Иснър и Давид Гофен.