Елица Костова е първата полуфиналистка в Завада


Елица Костова е първата полуфиналистка в Завада
Снимка: БГНЕС

1521 0

Третата ракета на България Елица Костова победи чехкинята Каролина Мучова в три сета и се класира за полуфиналите на турнира в зала в полското село Завада край Ополе.

Костова спечели първата част с 6-4, загуби втората с 5-7, но в третия решителен сет игра отлично и не даде нито гейм на противничката си - 6-0 и място в предпоследния етап, където нейна съперничка ще бъде Йелена Остапенко от Латвия или Петра Крейшова от Чехия.

24-годишната Костова се бори за втора титла за сезона и пета в нейната кариера. През лятото тя триумфира на турнир на клей в Монпелие, другите й трофеи са от Добрич 2011, Льо Авър 2009 и Алкобаса 2008. Турнирът в Завада е с награден фонд 25 000 долара. /БГНЕС

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

Локило от ЦСКА учи английски от Роналдо, играе с Бентеке и Заха, дебютира с горчиво 0:8

Сезонът в Първа лига вече започва да напредва, затова е време да Ви разкажем повече за новите надежди на големите...

Най-четени новини

виж всички