Елица Костова отпадна в квалификациите в Ню Йорк

Снимка: БГНЕС

940 0

Втората ракета на България Елица Костова отстъпи на Алберта Брианти в квалификациите на Откритото първенство на Съединените щати по тенис в Ню Йорк.

Националката загуби със 7-6(0), 4-6, 3-6 след 2 часа и 43 минути игра. 24-годишната Елица спечели първия сет след убедителен тайбрек (7-0), а във втората част водеше с 4-3 гейма с пробив срещу 11 години по-голямата Брианти, но загуби сета.

В третия имаше бърза размяна на пробиви като отново българката поведе с 2-1, а 35-годишната италианка изравни веднага. Брианти направи нов брейк за 4-2, а после и съумя да затвърди. При 5-3 италианката сервираше за победата. Тя стигна до мачбол и го реализира.

Елица Костова отпадна за първи път на старта в квалификациите на US Open при третото си участие в турнира от Големия шлем. Тя си тръгва от Ню Йорк с 2 точки за световната ранглиста, където е №189 сега.

В основната схема в САЩ ще играят Григор Димитров и Цветана Пиронкова.