Джокович не остави шанс на Цонга и продължава в Мелбърн

1222 0

Световният №1 Новак Джокович спечели срещата си от втория кръг на Australian Open срещу Жо-Вилфред Цонга след 6:3, 7:5, 6:4. В следващата фаза сърбинът ще се изправи срещу 25-я поставен в схемата Денис Шаповалов.

В първия сет Джокович бе първият, който стигна до пробив за 3:1. Още в следващия гейм французинът намали за 3:2, само за да загуби втори пореден свой сервис и съперникът му да поведе с 4:2, което бе достатъчно за спечелването на сета.

Във втората част ситуацията бе идентична, като отново имаше три пробива. Отново Цонга бе първият, който загуби подаването си, но съумя да изравни при 5:5. Отново обаче загуби подаването си при 6:5, а минути по-късно Джокера вече водеше с 2:0 сета. В третата част съпротивата на Цонга постепенно спадна и при 3:2 той загуби подаването си, с което загуби срещата.