Димитър Кузманов отпадна на квалификациите в Дубай

Снимка: Getty Images/Gulliver

889 0

Българинът Димитър Кузманов, който получи "уайлд кард" за турнира в Дубай отпадна още в квалификациите за турнира от сериите ATP 500.

Митко Кузманов загуби с 6:7(4), 6:4, 1:6 от Емил Руусувуори от Финландия, който е номер 87 в световната ранглиста. Срещата продължи 2 часа и 20 минути.

Кузманов допусна пробив още в началото на мача, но успя веднага да го върне за 1:1. При 2:3 Митко Кузманов отново изостана с пробив, но отново върна пробива за 3:3. До края на първия сет нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него българският тенисист отстъпи с 4:7 точки.

Във втория сет Руусувуори поведе с 3:1, но Кузманов спечели следващите четири гейма за да обърне резултата до 5:3 в своя полза. При 5:4 Димитър Кузманов затвори сета с гейм на 30. За съжаление, Руусувуори набързо поведе с 5:0 в третия сет и за нашето момче връщане назад нямаше.

Всичко за завръщането на корта на Федерер и първата му победа, четете ТУК.