Димитров се бори над 100 минути във Вашингтон, но стартира със загуба

30462 0

Родната тенис звезда - Григор Димитров, стартира с поражение в първата си среща на двойки от АТР 500 надпреварата във Вашингтон. Той участва в един отбор с французина Никола Маю, като двамата бяха сразени от от двойката Джейми Мъри - Майкъл Винъс със 7:6(3), 3:6, 5:10.

Сега българинът спокойно ще може да се фокусира в сингъл участието си зад Океана. Той ще се изправи в това отношение срещу местния представител Макензи Макдоналд, който вече победи с 6:3, 6:3 Диего Шварцман от Аржентина.

В двубоя на двойки тандемът с българско участие срещна проблеми още в първия сет, но в крайна сметка успя да изравни при 5:5 и спечели след само три загубени точки в тайбрека.

Още в следващата част обаче съперниците не оставиха шанс, след като поведоха с 4:1 и до края на сета загубиха само два гейма за успех с 6:3. Подобна бе ситуацията и в последния сет - победителите взеха аванс от 9:2 и се нуждаеха само от точка, която спечелиха при 9:5 след час и 41 минути игра.