Дебютант шокира Зверев и си уреди среща с Надал на Ролан Гарос

1753 0

Италианецът Яник Синер се превърна в първия дебютант на Ролан Гарос, който достига до четвъртфиналите на надпреварата, от Рафаел Надал през 2005 година насам, след като победи шестия поставен Александър Зверев с 6-3, 6-3, 4-6, 6-3 в мач от осминафиналите на турнира.

19-годишният Синер, който в края на миналата година спечели младежкия Мастърс в Милано, демонстрира много агресивен и прецизен тенис срещу именития си съперник, за да го победи в четири сета. Синер бе по-активният тенисист през целия двубой, като постоянно търсеше атаката и печелившите удари, което затрудни максимално финалиста от Откритото първенство на САЩ преди по-малко от месец.

Синер реализира пет пробива и завърши срещата с 39 печеливши удара срещу 56 непредизвикани грешки, като показа и добра успеваемост на мрежата - 21/29. Зверев успя да покаже характер, за да се пребори за третия сет, но един пробив бе достатъчен на съперника му в четвъртата част, за да затвори мача след малко над три часа игра.

По този начин Синер достигна четвъртфиналите в Париж още при дебюта си, а там ще срещне 12-кратния шампион Рафаел Надал, който по-рано днес победи друг млад тенисист - Себастиан Корда, с 6-1, 6-1, 6-2.

Междувременно швейцарският маестро Роджър Федерер обяви прекрасна новина, която прати феновете му в екстаз (подробности четете тук).