Даниил Медведев сипе огън и жупел срещу съдията и "идиотите" в публиката (ВИДЕО)

3539 0

Руският тенисист Даниил Медведев за пореден път показа острия си нрав и се заяде със съдията по време на финала на Australian Open 2022 срещу Рафаел Надал. Медведев поиска от рефера да се намеси и да успокои публиката.

"Може ли да поемеш контрол над ситуацията? Казвам ти го всеки път. Трябва ли да ти повтарям 25 пъти? Всеки път след всяка точка ти казвам. Намеси се! Едно "моля" не е достатъчно. Те са идиоти!", избухна Медведев на една от почивките в четвъртия сет.

Руснакът определено не се харесва с публиката на Род Лейвър Арина, след като след някои отигравания той отвърна на освиркванията по негов адрес със саркастични аплаузи и палци нагоре. Това се случи вече няколко пъти.

Медведев взе първите два сета в мача със 6:2 и 7:6, но след това загуби третия с 4:6. Подробности за финала на Откритото първенство на Австралия вижте тук.