Чудесен Адриан Андреев потегли на Ролан Гарос със спасен мачбол и пълен обрат срещу световния №167

457 0

Втората ракета на България в мъжкия тенис - Адриан Андреев, потегли успешно на старта на квалификациите за турнира от "Големия шлем" - Ролан Гарос!

Световният ни №236 обърна казахстанеца Денис Евсеев (№167) - 3:6, 6:4, 7:6 (7), като двубоят продължи 2 часа и 33 минути.

Развой на мача

Андреев инкасира два брейка в първия сет - в третия и в деветия гейм, и го загуби с 3:6 (в шестия гейм профука три точки за връщане на пробива).

ОЩЕ: Григор Димитров не помръдна в новата ранглиста на ATP, трима българи прогресираха!

Във втория 23-годишният българин вдигна нивото - проби подаването на Евсеев за 5:4 и след това на своята ракета изравни сетовете от първата открила се възможност.

Адриан Андреев

Казахстанецът дръпна с 3:0 в решителната трета част, а Адриан върна пробива в осмия гейм за 4:4. В десетия отрази мачбол пред съперника и изравни до 5:5. После Андреев пропиля два брейкбола и отново трябваше да сервира за оставане в срещата, като го направи успешно, стигайки до тайбрек (до 10).

ОЩЕ: Само една промяна в Топ 10 на женския тенис, а Гергана Топалова записа личен рекорд!

В него втората ни ракета поведе със 7-2 с два минипробива, след това Евсеев ги върна до 7-8, но в крайна сметка Адриан сложи точка на спора при 10-7 точки!

*Във втората (от общо 3) квалификационни части Адриан Андреев ще премери сили с италианеца Джулио Цепиери (№148), който победи сънародника си Стефано Травалия (№194) с 6:3, 6:2.

*Основната схема на Ролан Гарос започва на 26-и май (неделя), а финалът на турнира е насрочен за 9-и юни (неделя).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Тенис легенда с огромни очаквания към Григор Димитров: Начерта му най-доброто за Ролан Гарос!