Чехкиня изхвърли Серина Уилямс от турнира в Мадрид

1175 0

Чехкинята Петра Квитова поднесе изненадата на сезона, побеждавайки Серина Уилямс в полуфиналите на турнира в Мадрид. Четвъртата поставена се наложи над първата ракета в света с 6:2, 6:3 само за 73 минути.

В заключителната среща на силната надпревара Квитова ще играе с рускинята Светлана Кузнезова, която също така неочаквано елиминира Мария Шарапова с 6:2, 6:4. Квитова сложи край на серия на Серина от 27 поредни успеха и също така успя да я победи за първи път в кариерата си. Досега американката беше спечелила и петте предишни срещи между двете и беше загубила само един сет в тях. Серина Уилямс също така се бореше за 20-а поредна победа в Мадрид. За Квитова пък това е трети триумф срещу тенисистка №1 в света. Тя постигна предните два срещу Динара Сафина през 2009 г. и Каролин Возняцки през 2011 г.