Българо-руски полуфинал в Ротердам след мощен успех на Медведев (ВИДЕО)

2306 0

Най-добрият настоящ български тенисист на България - Григор Димитров, научи съперника си за полуфинала в Ротердам, след като приключи четвъртфиналния сблъсък между Даниил Медведев и Феликс Оже-Алиасим.

От него безспорен победител излезе 27-годишният московчанин, който след обрат във втория сет се наложи с 6:2, 6:4 след час и 23 минути игра.

Той бе фаворит още преди началото на двубоя, според букмейкърите, като през първия сет не бе пробит, а напротив - стори го на два пъти, и направи важна крачка към успеха. Той го стори за 3:2 и 5:2, като в крайна сметка остави съперника си с два спечелени гейма за 37 минути.

Вторият сет продължи малко по-дълго и канадецът дори стигна до пробив при 2:2, след като в миналия гейм той бе пробит. В последствие Медведев стигна до нов пробив при 4:3 и затвори двубоя след общо 46 минути през втората част.

Вижте програмата за съботния ден на надпреварата в Ротердам!