Буря спря шоуто Джокович - Мъри

1272 0

Шоуто Новак Джокович - Анди Мъри остава с отворен край след 3 часа и 10 минути на корта. Световният №1 поведе с 2-0 сета и играеше изумителен тенис, но шотландецът някак намери начин да удържи психически на лудото темпо и спечели третата част, а при 3-3 в четвъртата организаторите решиха да приберат двамата в съблекалните заради силния вятър и страх от задаващата се буря.

Решението на хората от екипа на "Ролан Гарос" със сигурност е повлияно от инцидента в четвъртфинала между Жо-Вилфред Цонга и Кей Нишикори, когато парче от видеостена се отчупи и нарани няколко зрители по трибуните.

Днешният полуфинал трябваше да отбележи края на една от две изумителни серии. От едната страна на мрежата стояха 28-те поредни победи победи на Ноле, който за последно преклони глава пред Роджър Федерер на финала в Дубай, а от другата - петнайсетте безответни успеха на Мъри на клей, които му донесоха титлите в Мюнхен и от Мастърса в Мадрид и маркираха най-добрия сезон на червено в кариерата му.

Вариантът мача да бъде подновен днес е изключен. Съперникът на Стан Вавринка в неделния финал ще се реши утре.