Британец е първият съперник на Григор във Вашингтон

Снимка: Gulliver/GettyImages

1371 0

Григор Димитров ще играе с британеца Кайл Едмънд в двубой от втори кръг на турнира на твърди кортове в американската столица Вашингтон.

Едмънд с лекота пречупи съпротивата на южнокорееца Хьон Чун само за 57 минути - 6-3, 6-1, за да си уреди мач с първата ракета на България, който е поставен под №4 и в първи кръг почива. Едмънд миналата седмица стигна до полуфиналите на турнира в Атланта, където бе отстранен от Райън Харисън в три сета.

Мачът между Димитров и Едмънд е под №4 в програмата на корт Grandstand 1, където третият двубой между Маркос Багдатис и Райън Харисън е насрочен за не преди полунощ наше време, така че срещата на най-добрия ни тенисист ще започне в четвъртък сутрин. Григор за първи път ще се изправи срещу този съперник, а при победа ще продължи на осминафинал срещу Стийв Джонсън или Даниил Медведев.