Браво! Донски се класира за втория кръг на турнир в Нидерландия

Снимка: БГНЕС

659 0

Българинът Александър Донски се класира за втория кръг на турнира по тенис в Алкмаар. Надпреварата в Нидерландия с награден фонд от 15 000 долара.

Националът на България за Купа „Дейвис" победи в първата си среща с 6:4, 6:3 представителя на домакините Даниел Де Йонг. Негов съперник във втория кръг ще бъде №756 в световната ранглиста Луиджи Сорентино от Италия.

Донски прави серия от четири печеливши гейма от 2:4 до 6:4 в първия сет. Във втората част Донски направи решителен пробив за 4-2 и запази преднината си до края на мача.

По-късно днес Донски и Карл Фриберг (Швеция), втори поставени, ще играят на двойки срещу Дакс Дондерс и Теун Розенберг от Нидерландия.

А ето къде Донски триумфира с титла на двойки.