Борбена Пиронкова отстрани Векич и се класира за трети кръг в Мелбърн

1021 0

Цветана Пиронкова записа втора победа на турнира в Мелбърн, които е от WTA 500 категория. Спортист номер 1 на България направи обрат и победи поставената под номер 9 хърватка Дона Векич с 1-6, 6-4, 6-2 поставената под номер 9 хърватката Дона Векич. Това е пета поредна победа за Цвети от началото на годината. Тя спечели три пъти в квалификациите в Дубай, които я пратиха в основната схема на Откритото първенство на Австралия, а вчера в Мелбърн победи Людмила Самсонова (Русия).

Пиронкова не започна добре мача и загуби първия сет с 1-6. Българката изостана с 0-2 в началото на втората част, но след това показа класата си и обърна резултата в своя полза. Цвети изравни за 2-2, а след това направи решителен пробив за 5-4. На собствен сервис нашето момиче изравни сетовете с гейм на 15.

В третата решителна част Пиронкова спечели пет поредни гейма от 1-2 до 6-2 и затвори мача за 1 час и 51 минути игра. Това е пета победа от пет мача за Цвети срещу световната номер 32 Векич. Пиронкова чака в третия кръг победителката от мача Серина Уилямс - Дария Гаврилова, който е по-късно днес.

Така Пиронкова вече има 11 победи в 13-те си мача, откакто се завърна на корта след повече от тригодишна пауза, в която тя стана майка за първи път.

Цветана Пиронкова записа втора победа на турнира в Мелбърн, които е от WTA 500 категория. Спортист номер 1 на България направи обрат и победи поставената под номер 9 хърватка Дона Векич с 1-6, 6-4, 6-2 поставената под номер 9 хърватката Дона Векич. Това е пета поредна победа за Цвети от началото на годината. Тя спечели три пъти в квалификациите в Дубай, които я пратиха в основната схема на Откритото първенство на Австралия, а вчера в Мелбърн победи Людмила Самсонова (Русия).
Така Пиронкова вече има 11 победи в 13-те си мача, откакто се завърна на корта след повече от тригодишна пауза, в която тя стана майка за първи път.записа втора победа на турнира в Мелбърн, които е от WTA 500 категория. Спортист номер 1 на България направи обрат и победи поставената под номер 9 хърватка Дона Векич с 1-6, 6-4, 6-2 поставената под номер 9 хърватката Дона Векич. Това е пета поредна победа за Цвети от началото на годината. Тя спечели три пъти в квалификациите в Дубай, които я пратиха в основната схема на Откритото първенство на Австралия, а вчера в Мелбърн победи Людмила Самсонова (Русия).