Бивш номер 8 в света прекрати кариерата си след загуба на US Open

2540 0

Американецът Джон Иснър сложи край на кариерата си, след като загуби от сънародника си Майкъл Моу с 6:3, 6:4, 6:7 (3), 4:6, 6:7 (7) на US Open 2023.

38-годишният Иснър направи впечатляващите 48 аса в мача, като спечели първите два сета, но не успя срещу 25-годишния Моу. Иснър имаше дори мачбол при 5:4 гейма в петия сет, но не успя да го реализира и след това загуби.

"Трудно е, иска ми се да мисля, че направих всичко, което можах. Работиh през цялата си кариера, за да играя при такава атмосфера. Благодаря", каза емоционално той след мача.

Aмериканецът започна кариерата си през 2007 години и стигна до номер 8 в света. Той е спечелил 16 титли на сингъл, както и най-дългия мач в историята на професионалния тенис, като победи французина Никола Маю на "Уимбълдън" през 2010. Тогава мачът продължи 11 часа и 5 минути и се игра три дни. А ето какъв рекорд записа Иснър през 2022 година.