Безапелационен Рафаел Надал премина 1/8-финалите на Уимбълдън, очаква го мач с №14 в света (ВИДЕО)

1093 0

Световният №4 Рафаел Надал победи нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп (№25) на 1/8-финалите на Уимбълдън с 3:0 сета - в отделните части 6:4, 6:2, 7:6 (6), за 2 часа и 21 минути игра на "свещената трева".

*На четвъртфиналите Матадора ще се изправи срещу американеца Тейлър Фриц (№14)!

"Продължавам по правилния път. Беше добър мач срещу добър съперник, който играе все по-добре", заяви Рафа след осминафинала и допълни:

"Да бъдеш на четвъртфиналите тук, след три години, е много хубаво, особено с всичко, което се случи напоследък. Мачът срещу Фриц ще бъде труден, но сме на четвъртфинал на Уимбълдън, така че какво друго да очакваме?".

Испанецът се бори за 23-а титла от Големия шлем, след като вече спечели Australian Open и Roland-Garros през 2022 година.