Бердих стигна до финала срещу Григор утре

4775 0

Световният номер 7 Томаш Бердих ще се изправи срещу Григор Димитров в утрешния финал на турнира в Стокхолм, където българинът защитава титлата си от миналата година.

По-рано днес Димитров победи Бърнард Томич с 6-3, 7-5, за да си осигури място на финала, а след това Бердих записа успех със 7-6(7), 6-4 над квалификанта Матиас Бакингер във втория полуфинал. Чехът заби 9 аса и постигна два пробива, за да стигне до победата след час и 25 минути игра.

Гришо и Бердих са играли 4 мача помежду си до момента, като хасковлията има положителен баланс от 3 победи и 1 загуба. И четирите срещи между тях са стигнали до трети сет, а за последно те се изправиха един срещу друг на турнира от сериите Мастърс в Рим през май, когато Димитров спечели с 6-7(3), 6-2, 6-2.