Бердих се измъчи във втория кръг в Дубай

909 0

Първите два сета бяха много оспорвани, след което чехът намери своя ритъм и не даде и гейм на италианеца в решителната част на двубоя, който продължи 2 часа и 24 минути.

В следващия кръг съперник на Бердих ще бъде Сергей Стаховски от Украйна. Напред продължава и третия поставена Анди Мъри, който разгроми португалеца Жоао Соуза с 6:0, 6:2.

Френският тенисист Ришар Гаске също се класира за четвъртфиналите след победа над поставения под номер 7 в основната схема испанец Роберто Баутиста-Агут с 4:6, 6:3, 6:7(6).

Срещата продължи 2 часа и 26 минути. Това бе втора среща между двамата на ниво професионален тенис, като французинът постига първия си успех над съперника.

В спор за място на полуфиналите 28-годишният Гаске ще се изправи срещу победителя от срещата между испанеца Фернандо Вердаско и поставения под номер 2 в основната схема швейцарец Роджър Федерер.