Джокера и Мъри вървят напред в Дубай

1135 0

Водачът в основната схема на турнира в Дубай Новак Джокович се класира за втория кръг на надпреварата.

Сърбинът победи представителя на Канада Вашек Поспишил с 6:4, 6:4 след 1 час и 19 минути игра.

Лидерът в световната ранглиста постигна трета победа над съперника от трите им мача на ниво професионален тенис, а в спор за място на четвъртфинал ще се изправи срещу казахстанеца Андрей Голубев.

Анди Мъри също продължава във втория кръг, след като победи Жил Мюлер (Люксембург) с 6:4, 7:5.

Двамата останаха на корта час и 45 минути, като в крайна сметка британецът излезе победител и продължава напред в турнира с награден фонд 2 милиона долара.

В следващия кръг Мъри ще се изправи срещу португалеца Жоао Соуса.