Аслан Карацев се класира за финала в Белград след маратон срещу Новак Джокович

2066 0

Руският тенисист Аслан Карацев хвърли бомбата на тенис турнира в Белград, като отстрани Новак Джокович на полуфиналите с резултат 7:5, 4:6, 6:4. Срещата продължи 3 часа и 25 минути. Руснакът успя да стигне до 6 пробива, докато Джокера имаше 28 възможности за брейк пойнт, но стигна само до 5.

Джокович започна уверено срещата като поведе с 3:0, но руснакът изравни до 3:3 и след час и 10 минути игра взе сета със 7:5. Във втората част Карацев поведе с 4:2, но Ноле взе четири гейма поред и взе сета. Борбата продължи да е оспорвана и в третия сет, като руснакът надделя с 6:4.

Това е трети успех за Карацев над представител на топ 10, като той спечели срещу Андрей Рубльов и Диего Шварцман. Така домомента руски тенисисти са се класирали на общо 7 финала от ATP тура през сезона.

А ето защо Григор Димитров няма да играе в Ещорил.