Арина Сабаленка продължи с победна серия и със защитата на трофея от Australian Open

828 0

Арина Сабаленка продължи със защитата на титлата си на Australian Open. Тя победи категорично Барбора Крейчикова с 6:2, 6:3 за 74 минути игра и се класира на полуфиналите на турнира.

В следващата фаза Сабаленка играе срещу Кори Гоф, което ще е повторение на финала на US Open, когато американката грабна първа титла от Шлема. За беларускинята това бе 12-и последователен успех в турнира, като освен това тя все още няма загубен сет в тазгодишното издание на надпреварата.

Сабаленка с категорична победа!

Втората поставена спечели пет пореден мач без загубен сет в Мелбърн. Тя завърши с 20 уинъра и 13 непредизвикани грешки, докато Крейчикова направи едва шест печеливши удара срещу цели 24 непредизвикани. Беларускинята спечели 72% от точките си на първи сервис (18/25) и оползотвори шест от деветте си шанса за пробив (67%), докато Крейчикова реализира два от четирите брейкпойнта, до които достигна (50%).

Още: Новак Джокович е на 1/2-финал на Australian Open след почти 4-часова битка с Тейлър Фриц (ВИДЕО)

Шампионката от миналата година в Мелбърн започна много силно и поведе с два пробива разлика за 4:1. Бившата носителка на трофея от Ролан Гарос върна един от брейковете, но мигновено допусна трети в частта, а след това Сабаленка затвори нещата с гейм на нула. Във втория сет представителката на Беларус, подобно на откриващия, дръпна с 4:1 и сервис за 5:1. Крейчикова обаче вместо това намали до 3:4. За повече не ѝ стигнаха силите и Сабаленка взе следващите два гейма, а с това и победата.

Чудесни новини от Мелбърн: Ива Иванова и Анас Маздрашки са на 1/8-финал на Australian Open 2024

След 3 часа и 7 минути: 19-годишната Коко Гоф е първата 1/2-финалистка на Australian Open (ВИДЕО)

4 мача на сингъл от Australian Open на 23-ти януари, феновете на Новак Джокович ще трябва да станат рано

Коко Гоф сломи Сабаленка и триумфира на финала на US Open пред родна публика (ВИДЕО)