Анди Мъри е на финал в Куинс

1253 0

Поставеният под №1 в схемата Анди Мъри се класира за финала на турнира по тенис в Куинс. Шотландецът се наложи над Виктор Троицки с 6:3, 7:6 (4). Двубоят се доигра днес, след като вчера бе прекратен заради дъжд при резултат 3:3 в първия сет и точка за пробив за Мъри.

Мачът продължи оспорвано и днес, но представителят на домакините все пак проби своя съперник и поведе с 4:3. След това Мъри спечели подаването си на нула, а после реализира и нов пробив и спечели първия сет.

В началото на втория сет и двамата имаха възможности за пробив, но не се възползваха. Троицки пръв взе аванс и поведе с 4-2. Мъри обаче бързо изравни за 4-4. До края те взимаха подаванията си и се стигна до тайбрек. В него по-добър беше шотландецът и след 7:4 той се класира за финала.

Въпреки отлагането на полуфинала между Мъри и Троицки, организаторите на състезанието решиха финалът да се изиграе днес, както е по програма. Двубоят започва след минути, а съперник на Анди Мъри ще бъде Кевин Андерсън.