Снимка: БГНЕС

2534 0

Григор Димитров постигна трудна, но много сладка победа в първия си официален мач в България.

Българинът загуби първия сет от Йежи Янович и се наложи да обръща обръща мача. В решителната част изключителнот напрегнат и драматичен бе петият гейм, в който Димитров отрази три брейкбола. Димитров изостана с 0:30, но успя да пласира атака по правата за 15:30. Последва обаче удар с рамката на ракетата и две точки за пробив. Той се защити в първия случай, а при втория едва не беше пробит. Българинът направи невероятна защита и с китков удар от невъзможна позиция пласира уинър по правата - равенство. Нов удар с рамката даде нов брейк-пойнт на Янович, но форхенд със 150 км/ч по диагонала Димитров успя да се защити. Последваха две предимства за Григор, второто от което беше реализирано

Отиграването му при 30-40 обаче беше изключително впечтляващо, вижте: