Рафаел Надал отвя млад грък и грабна 11-а титла в Барселона (ВИДЕО)

1090 0

Световният номер 1 Рафаел Надал продължи тоталната си доминация на червени кортове, след като триумфира за 11-и път в своята кариера с титлата от турнира в Барселона. Испанецът записа 19-а поредна победа на червено, като има и 46 поредни спечелени сета на любимата си настилка

Във финала Матадора не срещна трудности срещу сензацията в надпреварата – 19-годишния Стефанос Циципас от Гърция, побеждавайки го с 6-2, 6-1 за близо 80 минути игра.Още от началото Рафа пое контрола над мача и след два ранни пробива набързо приключи първия сет при 6-2 в своя полза. Вторият сет бе спечелен по още по-категоричен начин от Краля на клея, който даде само гейм на своя млад съперник.

За младия грък, който се намира под №63 в ранглистата, това бе първи финал в тура.

От своя страна с 401-ата си победа на клей в кариерата, Надал взе и 55-и трофей на тази настилка. Испанецът продължи и серията си от поредни спечелени сетове на червено, която вече наброява 46.