Гришо и Харисън с нова победа в Австралия

Снимка: Gulliver/GettyImages

2837 0

Ракета №1 на България Григор Димитров и партньорът му на двойки на турнира в Бризбейн, Авсралия Райън Харисън постигнаха втора победа в надпреварата. Вчера дуото надделя над Лейтън Хюит и Джордан Томпсън, а днес те победиха Ник Кирьос и Мат Рийд със 7:6, 7:6.

В първия сет двете двойки загубиха по веднъж подаването си в началото, което доведе до тайбрек. В дългия гейм Димитров/Харисън поведоха с 3:0 и 5:2, а скоро взеха сета след 7:2.

Втората част се различаваше единствено по това, че в нея нямаше нито един пробив. В тайбрека обаче българо-американският дует отново бе с класа над представителите на домакините, поведоха с 6:1 и скоро взеха мача след 7:3.