Федерер загуби първият сет, но след това даде само 5 гейма на Фучович

Снимка: Getty Images/Gulliver

1083 0

Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като надигра Мартон Фучович в четири сета – 4-6, 6-1, 6-2, 6-2 за около два часа и 15 минути игра.

Унгарецът изигра стабилен първи сет, в който търпеливо изчака своя момент и проби в седмия гейм, след което затвори успешно частта. Оттук до края на мача обаче на корта имаше само един тенисист и това бе швейцарският маестро. Той изравни на бърза ръка сетовете след два пробива във втората част, а в третата направи три брейка срещу един за съперника.

В четвъртия сет картината бе идентична с тази във втория и след поредни два пробива Федерер достигна за 15-и път в последните си 16 участия до последните осем в Мелбърн. Той отново спря унгареца по пътя към 1/4-финалите в надпреварата, след като преди две години го надигра в три сета. В следващия кръг негов съперник ще бъде Тенис Сандгрен, който по-рано отстрани Фабио Фонини след четирисетова битка – 7-6 (5), 7-5, 6-7 (2), 6-4.