Безгрешен Григор прегази Зверев и продължава към 1/2-финалите в Стокхолм

Снимка: Getty Images/Gulliver

15966 0

Най-добрият български тенисист Григор Димитров записа лесна победа над германеца Миша Зверев с 6:3, 6:4 в 1/4-финалите на турнира в Стокхолм. По този начин Димитров изравни постижението си в надпреварата от миналата година.

Хасковлията игра почти безгрешно в цялата среща, не даде точка за пробив на своя опонент и заслужено ще играе сред най-добрите четири в надпреварата. В 1/2-финалния мач Гришо ще се изправи срещу Фабио Фонини, който по-рано днес елиминира Джак Сок с 2:1 сета.

Първи сет

1:0 - Страхотно начало за Димитров - гейм на 0.

1:1 - Зверев имаше по-големи трудности в откриващия си гейм, в който допусна да се стигне до 30:30, но все пак изравни резултата.

2:1 - Григор стартира добре и в този гейм но допусна двойна грешка, с която резултатът стана 30:30, но с два отлични начални удара измъкна подаването си.

2:2 - Германецът започна със сервис-мрежа, а до края на гейма използва още веднъж тази печеливша за него комбинация. При 40:15 Зверев направи и ас на втори сервис.

3:2 - Поставеният под №1 започна с грешка третия си сервис гейм, но до края не даде точка на противника, като беше стабилен от основната линия.

4:2 (пробив) - Григор стигна до първи точки за пробив при 15:40 и още първата бе материализирана.

5:2 - Скоростен гейм на 0 за затвърждаване на пробива.

5:3 - Миша Зверев имаше затруднения отново, като позволи да се стигне до равенство при 40:40, но все пак спечели подаването си.

6:3 (СЕТ) - След 27 минути игра Димитров взе първия сет. Българинът поведе с 30:0, стигна се до изравняване, но отново силният сервис на българина му помогна да спечели сервис гейма си.

Втори сет

0:1 - Зверев имаше нужда от медицински таймаут на почивката между сетовете, но се завърна с лесен гейм и поведе в сет №2.

1:1 - Бърз гейм за световния №8, с което той изравни резултата.

1:2 - Нов гейм на сметката на поставения под №5 германец.

2:2 - Григор отговори подобаващо с гейм на 0.

2:3 - Петият гейм в сета бе изпълнен с обрати и дълги разигравания, като Зверев пропусна няколко възможности, но в крайна сметка спечели подаването си.

3:3 - Пореден безпроблемен и бърз гейм на сметката на хасковлията.

4:3 (пробив) - Важен пробив постигна българинът в седмия гейм на втория сет, с който се доближава до победата.

5:3 - Без затруднения Димитров проведе своя сервис гейм, за да затвърди пробива.

5:4 - Зверев спаси пет мачбола преди да намали резултата.

6:4 - В крайна сметка българинът взе своето в 10-я гейм, след като при мачбол привика Зверев на мрежата и го размина, с което записа успеха.

Преди мача

Димитров продължава със силните си изяви на твърди кортове и след добрите изяви в Пекин и Шанхай, сега ще пренесе тази игра и в Стокхолм. В първия си мач от турнира той победи Йержи Янович с 2:0 сета.

Зверев участва на турнира с "уайлд кард", а в първия кръг се справи с Виктор Троицки също с 2:0 сета.

Срещата между двамата е трета в програмата на централния корт и ще започне след мача Фабио Фонини - Джак Сок.