5 сета за 4 часа и 9 минути решиха 1/8-финала между Александър Зверев и Камерън Нори на Australian Open 2024

767 0

Световният №6 при мъжете - Александър Зверев, се класира за 1/4-финалите на Australian Open 2024, побеждавайки в 5 сета Камерън Нори (№22).

Зверев надделя над Нори и чака Алкарас

26-годишният немец се наложи със 7:5, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (3) над 28-годишния си опонент, а сблъсъкът на "Маргарет Корт Арена" продължи 4 часа и 9 минути!

Саша Зверев е на 1/4-финал на AO 2024

В първия сет германецът осъществи пробив в 11-ия гейм и след това на своята ракета затвори частта при 7:5. Във втория двамата си размениха по един брейк в петия и в шестия гейм за 3:3, а после британецът реализира още един, в осмия гейм, и нямаше проблем да изравни при 6:3.

Още: Една украинка поднесе изненада, а друга напусна AO със сълзи на очите (ВИДЕО)

В третия сет Зверев проби подаването на Нори за 3:1 и впоследствие стигна бързо до 6:3. В четвъртия Нори пък постигна пробив в последния десети гейм и пак изравни сетовете при 6:4.

Решителният пети сет започна с размяна на брейкове за 1:1. След това се стигна и до тайбрек, който бе спечелен от световния №6 с категоричното 10-3 точки.

*На 1/4-финалите в Мелбърн Саша Зверев ще се изправи срещу победителя от последния осминафинал - Миомир Кецманович - Карлос Алкарас!

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Даниил Медведев показа на Григор Димитров какво трябваше да направи с португалеца Нуно Боржеш на Australian Open! (ВИДЕО)