Златна Боряна Калейн - България с 8 медала от Европейското първенство по художествена гимнастика

Снимка: Lap.bg

3201 0

21-годишната българка Боряна Калейн спечели златен медал на топка на финалите на Европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Израел!

Нашето момиче изигра отлично съчетание, за което получи оценка 35.350 и тя ѝ бе достатъчна за най-високото място на почетната стълбичка. На второ място се нареди София Рафаели от Италия (34.250), а трета остана Дария Варфоломеев от Германия (33.750).

Другата българка - Стилияна Николова, завърши на четвърто място с оценка от 33.700!

В дисциплината с обръч Калейн грабна бронза с 33.900 точки, а Николова не изигра добро съчетание и се нареди чак на осмо място (30.500).

По-късно днес ще се проведат и финалите на бухалки и на лента, в които българките отново ще участват. За момента страната ни има 8 медала от Тел Авив - 3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови!

*Още новини за художествена гимнастика четете в SPORTLIVE.BG!