Ваня Стамболова остана втора на 400 м с препятствия

1953 0

Националната рекордьорка на 400 метра с препятствия Ваня Стамболова завърши втора на Европейското отборно първенство по лека атлетика от ІІ лига в Стара Загора.

Стамболова финишира за 58.56 сек и донесе седем точки за родния тим. Тя беше изпреварена от датчанката Сара Петерсен с 55.13 сек.

В бягането на 400 метра с препятствия при мъжете старозагорецът Милен Вълканов завърши шести за 55.14 сек и донесе три точки на родния състав. Победата извоюва датчанинът Николай Хартлинг с 50.16 сек, следван от унгарецът Тибор Корокнай с 51.06 сек и хърватина Ян Сенярич с 51.24 сек. Бронзовият медалист от Световното първенство в Москва през 2013 г. Емир Бекрич (Сърбия) остана едва четвърти с 52.37 сек.

След третата дисциплина България заема трето място във временното класиране с 16 точки. Първи са унгарците с 20, а втори датчаните с 19.|