Страхотно! Стилияна Николова донесе първи медал за България от Световното по художествена гимнастика

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

2471 0

Страхотен старт за България на Световното първенство по художествена гимнастика в София! Нашите гимнастични вече спечелиха първи медал в шампионата. Донесе го Стилияна Николова.

17-годишната българка, която е дебютантка на такъв форум, спечели сребърно отличие на финала на обръч. Тя  изигра страхотно съчетанието си и получи оценка от 33.400 точки.

След 21 години и медалът на Симона Пейчева в Мадрид 2001година България отново има медал на обръч от Световно първенство.

Световна шампионка на обръч стана София Рафаели от Италия с 34.850 точки, а трета се нареди Дария Варфоломеев (Германия) с 32.150 точки.